arabia somali kurdi albania

NDJENJĖ URREJTJE

Nuk ka gjė mė tė mirė nėse e mėnjanojmė drogėn dhe dėmshmėrinė e saj po qėse dimė sa mė shumė pėr kėtė lėndė. Tė rinjtė, tė cilėt kanė njohuri pėr kėtė ēėshtje, nuk guxojnė tė mashtrohen ose ti tėrheqė ajo qė ta provojnė kėnaqėsinė e lehtė tė drogės, gėzimin dhe argėtimin e saj. Pėr shumė tė rinjė kjo lėndė ka qenė si fillim drejtė shkatėrrimit tė jetės sė tij , nga e cila nuk ka kthim.

Gjithashtu, prindėrit e tė rinjve duhet tė kenė njohuri mbi drogėn, qė tė munden ti mbrojnė sa mė mirė fėmijėt e tyre nėse ata dinė, si duhet vepruar, nėse fėmiju ėshtė nė botėn e gabuar tė drogės.

Nė kėto faqe mund tė gjeni:

 • njohuri tė pėrgjithshme pėr drogėn nė Finlandė
  kanabionoidet(marihuana, hashishi, vajiihashishit)
  opiatet (opiumi, morfiumi,heroina)
  amfetaminet
  ekstaza
  kokaina
  LSD
 • njohuri nga ajo, pse disa ngatėrohen me drogėn
 • njohuri nga ajo, ēėshtė tė jeshė i varur nga droga
 • njohuri, ēka thuhet pėr drogėn nė ligjin Finlandez
 • njohuri, cilat janė efektet negative tė drogės
 • kėshilla e specialistit
 • njohuri, si duken sjelljet e drogės qė tregojnė shenja shqetėsuese
 • kėshilla, ēfarė duhet bėrė, nėse nė afėrsi pėrdoret droga
 • linke tė tjera tė dobishme nė vazhdim pėr drogėn.

Ndjenjė urrejtje Drogat Afėr grackės Pas varėsisė Krimi Probleme tė panumėrta Drogat janė tė ndaluara me ligj kėshilla e specialistit Si njihet narkomani Ku duhet kėrkuar ndihmė?