arabia somali kurdi albania

KRIMI

Kostoja e pėrdorimit tė vazhdueshėm tė drogės do tė thotė qė pėrdoruesi mund tė mos ketė tė holla tė mjaftueshme pėr tė blerė ushqime, veshje ose pėr tė paguar faturat. Kjo sjellė mė shumė stres nė familje.
Drogat janė tė shtrenjta, si dhe shkaktojnė problemin e tė hollave. Zgjidhjet e mundshme nė fillim janė gėnjeshtrat dhe arsyetimet e pasinqerta.
Pėrdorimi i drogės ndikon tek komuniteti dhe shoqėria jonė edhe nė mėnyra tė tjera duke pėrfshirė krimet dhe plagosjet e lidhura me pėrdorimin e drogės. Nė se njė anėtar i familjes pėrdor drogė apo alkool pėr t'u ēlodhur ose pėr tė harruar njė problem, edhe fėmijėt do t'i pėrdorin kėto metoda pėr t'u ēlodhur ose pėr tė zgjidhur njė problem.

Ndjenjė urrejtje Drogat Afėr grackės Pas varėsisė Krimi Probleme tė panumėrta Drogat janė tė ndaluara me ligj kėshilla e specialistit Si njihet narkomani Ku duhet kėrkuar ndihmė?